W zakończonych w maju 2008 rozgrywkach Uczelnianej Ligi Profesorów w sezonie 2007/2008 w pięcioosobowej halowej piłce nożnej zwyciężyła drużyna wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki zdobywając Puchar ULP. Rozgrywki odbywały się systemem ligowym wiosna-jesień, w których udział wzięło 8 drużyn reprezentujących poszczególne wydziały naszej uczelni.

Warto podkreślić, że drużyna wydziału IŚiE zakończyła zmagania jako niepokonana, odnosząc aż 11 zwycięstw. W skład ekipy weszli:

• dr inż. Krzysztof Banasiak (prawy pomocnik)
  • dr hab. inż. Sławomir Dykas (bramkarz)
  • dr inż. Jarosław Dziuba (lewy pomocnik)
  • dr inż Grzegorz Nowak (prawy pomocnik - kapitan)
  • dr inż. Andrzej Sachajdak (napastnik)
  • dr inż Jacek Smołka (obrońca)
  • dr inż. Grzegorz Ścieranka (napastnik)
  • dr hab. inż. Włodzimierz Wróblewski, prof nzw. w Pol.Śl. (lewy pomocnik)

Drużyna wydziałowa IŚiE odniosła również spory sukces w czasie Dnia Sportu Politechniki Śląskiej (8 maja 2008). W meczu pomiędzy zwycięzcami Uczelnianej Ligi Procesorów i Uczelnianej Ligi Studentów, kadra IŚiE zwyciężyła 2 : 0, zdobywając tym samym pamiątkowy Puchar. Spotkanie odbyło się na boisku w parku przy hali OSiR, a drużyny grały w sześciosobowych składach. Zwycięska ekipa IŚiE grała w następującym zestawieniu:

• dr inż. Krzysztof Banasiak (prawy obrońca)
  • dr inż Grzegorz Nowak (prawy napastnik)