Interesuje Cię jak działa mikrofalówka? Potrafisz zbudować z papieru wytrzymałą linę? Wykaż się zmysłem inżynierskim i zmierz się
z teoretycznymi oraz praktycznymi wyzwaniami z zakresu techniki!
Sprawdź i poszerz swoją wiedzę o fizyce otaczającego Cię Świata!

W dniu 23 września 2016 odbyła się, pod patronatem JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka, IX edycja Konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”. Nagrody ufundowali: JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki prof. Andrzej Szlęk oraz Wydawnictwo Helion. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 20 drużyn reprezentujących 20 szkół z całego Województwa Śląskiego.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

• Dr inż. Wioletta Przystaś – Przewodnicząca

• Prof. dr hab. inż. Andrzej Szlęk – Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki

• Dr inż. Sławomir Dykas.

Uczestnicy rywalizowali w czterech rundach tematycznych związanych z profilem Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki:

• Fizyka i mechanika
  • Inżynieria i ochrona środowiska
  • Biotechnologia
  • Energetyka

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna FULDA reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 z Gliwic. Drugie miejsce wywalczyła drużyna OSZUŚCI z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzynia-Koźla. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna BULWIASTE SINUSY z VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie z Katowic.

Konkurs został przygotowany przez Arkadiusza Ryfę i powołany Komitet Organizacyjny: Wiolettę Przystaś, Edytę Melaniuk-Wolny, Grzegorza Gałko, Piotra Kopera oraz Wojciecha Korala.

Pobierz zdjęcia z IX Edycji konkursu.

UWAGA

Uchwałą Senatu Politechniki Śląskiej laureaci z zespołów, które zajęły I, II i III miejsce w konkursie „Czy byłbyś dobrym inżynierem?” otrzymają dodatkowo 30 punktów preferencyjnych w postępowaniu kwalifikacyjnym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Zasada obowiązuje od roku akademickiego 2016/2017.

Informacji odnośnie konkursu udzielają:

• Rzecznik prasowy Arkadiusz Ryfa pod numerem telefonu +48 32 237 23 16

Przykładowe pytania konkursowe

Poprzednie edycje konkursu

Zobacz zdjęcia:

Książki ufundowało Wydawnictwo Helion

Patronat nad konkursem objął JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.