W środę 18. marca 2009 odbyła się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki prezentacja prac dyplomowych zgłoszonych do konkursu prac dyplomowych Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Mechanicznego Energetycznego Politechniki Śląskiej. Na konkurs zgłoszono 14 prac, natomiast w sesji konkursowej 11 osób zaprezentowało swoje prace.

Jury w składzie:

• prof. Edward Kostowski - Politechnika Śląska, przewodniczący jury
  • inż. Edward Bacza - Biuro Projektów Mexem Gliwice
  • mgr inż. Grzegorz Szastok - Foster Wheeler Polska
  • mgr inż. Janusz Tchórz - Południowy Koncern Energetyczny
  • mgr inż. Józef Wasylów - Biuro Techniki Kotłowej
  • mgr inż. Wojciech Wiśniewski - Energoprojekt Gliwice
  • mgr inż. Marian Żmija - Energoprojekt Katowice

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

• I nagroda - mgr inż. Marek Rojczyk (promotorzy: dr hab. inż. Ireneusz Szczygieł oraz prof. Luiz Wrobel z Brunel University, Wielka Brytania)
  • II nagroda ex aequo - mgr inż. Michał Budnik (promotor: dr inż. Marcin Liszka) oraz mgr inż. Rafał Litka (promotor: dr inż. Robert Wejkowski)
  • wyróżnienia: