eduroam

W budynku ITC (ul. Konarskiego 22) działa bezprzewodowa sieć komputerowa EDUROAM.

Usługa ta jest dostępna dla wszystkich pracowników i studentów Politechniki Śląskiej posiadających konto pocztowe w domenie polsl.pl lub studenci.polsl.pl.

Konfiguracja komputera/notebooka/innego urządzenia WiFi:

• Informacje jak skonfigurować komputer/notebook lub inne urządzenie WiFi, aby podłączyć się do sieci eduroam dostępna jest na stronach Centrum Komputerowego.

Zasięg w budynku ITC:

• korytarze: parter, piętro 1 i 2
  • aule C-203, C-204, C-302

Opiekun w budynku ITC: Michał Chabiński

Co to jest eduroam (za polską stroną projektu):

System eduroam pozwala na uzyskanie dostępu do sieci bezprzewodowej i przewodowej bez konieczności kontaktowania się z lokalnymi administratorami. Instytucje biorące udział w projekcie zobowiązują się do przestrzegania wspólnej polityki bezpieczeństwa i do ufania informacjom przekazywanym z innych instytucji włączonych w system.

W typowej sytuacji, użytkownik komputera przenośnego uzyska dostęp w innej instytucji bez konfigurowania czegokolwiek. Ustawienia, z których korzysta we własnej instytucji pozwolą mu na dostęp w każdym innym miejscu. Nie oznacza to, że dostęp jest anonimowy i niekontrolowany, wręcz przeciwnie, każdy dostęp do sieci jest odnotowywany i ewentualne nadużycia mogą być później powiązane z konkretną osobą.

Inicjatywa ta ma charakter globalny (patrz linki poniżej).

Linki: