Prace ukończone

• Kamil Malczyk - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Temat pracy: Badania wpływu geometrii układu palnikowego na emisję substancji szkodliwych przy spalaniu w wysoko podgrzanym powietrzu. Obrona pracy w grudniu 2004.
  • Katarzyna Matuszek - Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Temat pracy:  Badania eksperymentalno-teoretyczne procesu zgazowania w warstwie nieruchomej. Obrona pracy w grudniu 2007.
  • Dorota Jóżwiak - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Temat pracy: Badania zapłonu i spalania kropli biopaliwa. Obrona pracy w czerwcu 2008. praca wyróżniona w konkursie im. P. Buraczewskiego, Polskiego Instytutu Spalania.
  • Anna Skorek - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Temat pracy: Optymalizacja energetyczna sieci cieplnej. Obrona pracy w grudniu 2008, praca wyróżniona
  • Natalia Schaffel - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej i Technical University of Clausthal (współpromotor: Prof. Roman Weber). Temat pracy: Ocena ekologiczna procesu spalania pyłu węglowego w technologii HTAC. Obrona pracy w lipcu 2009, praca wyróżniona, praca zrealizowana z zachowaniem wymogów tzw. Doktoratu Europejskiego. Praca zdobyła pierwsze miejsce w konkursie im P.Buraczewskiego Polskiego Instytutu Spalania w roku 2009.
  • Radovan Nosek - Univerzitna Zilina (Prof. J.Jandacka - współpromotor), Instytut Techniki Cieplnej. Temat pracy: Uproszczona metoda charakteryzowania paliw stałych i jej zastosowanie do modelowania spalania w złożu nieruchomym. Obrona pracy we wrześniu 2009, praca zrealizowana z zachowaniem wymogów tzw. Doktoratu Europejskiego.
  • Magdalena Uliniarz - Energoprojekt Katowice. Temat pracy: Analiza techniczno-ekologiczna możliwości produkcji energii elektrycznej z nadmiarowego gazu koksowniczego. Obrona pracy w czerwcu 2011.
  • Rafał Buczyński - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej (współpromotor: Prof. Roman Weber). Temat pracy: Badania procesu spalania paliw stałych w kotłach małej mocy. Praca obroniona w lipcu 2011 w TU Clausthal w efekcie czego autor uzyskał stopień doktora TU Clausthal oraz Politechniki Śląskiej, praca realizowana z zachowaniem wymogów Doktoratu Europejskiego.Praca zdobyła pierwsze miejsce w konkursie im P.Buraczewskiego Polskiego Instytutu Spalania w roku 2011.
  • Wodzisław Piekarczyk, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, Temat pracy: Analiza możliwości poprawy sprawności energetycznej w układach ze zgazowaniem biomasy.  Obrona pracy w marcu 2013
  • Michał Chabiński - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Temat pracy: Ekologiczne i energetyczne aspekty sterowania kotłami węglowymi małej mocy. Obrona pracy w listopadzie 2013
  • Marcin Jewiarz - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Temat pracy: Badania energetyczno-emisyjne kotłów wsadowych opalanych słomą. Obrona pracy we wrześniu 2014
  • Jakub Bibrzycki - Instytut Techniki Cieplnej, Temat pracy: Badania procesu spalania i zgazowania ziarna paliwa, Praca obroniona 5 grudnia 2014, Praca zrealizowana w trybie doktoratu podwójnego z TU Clausthal, współpomotor Profesor Roman Weber, Praca zrealizowana z zachowaniem warunków tak zwanego doktoratu europejskiego