Ścisła współpraca (wspólne publikacje) z
  • Dr Chet Biliyok Uniwersytet w Cranfield (UK)
  • Dr Jutta Blobner, Audi AG, (wcześniej Uniwersytet w Erlangen Norymberdze)
  • Prof. Vitaly Bulgakov, ProEngineer (USA) (wcześniej Uniwersyt Moskiewski)
  • Prof. Marcelo Colaço COPPE Federal University of Rio de Janeiro, Brasil
  • Prof. Rudolf Dallner, Fachhochschule Ingolstadt (D) (wcześniej Uniwersytet Erlangen Norymberdze)
  • Prof. Eduardo Divo, Uniwersytet Aeronautyczny Emery Riddle, Daytona Beach (USA)  Uniwersytet Centralnej Florydy (USA)
  • Dr Mario Ditranto, SINTEF Energi A.S.
  • Prof. Bruno Facchini, Uniwersytet we Florencji (I)
  • Prof. Ernst-Ulrich Hartage, Uniwersytet Techniczny w Hamburgu (D)
  • Dr Nils Erland L Haugen SINTEF Energi A.S.
  • Dr Urs Herding, Herding Filtertechnik (D) (wcześniej Uniwersytet w Erlangen Norymberdze)
  • Prof. Matjaz Hribersek, Uniwersytet w Mariborze (SLO)
  • Prof. Timo Hyppänen, Uniwersytet Techniczny w Lappenranta, (FIN)
  • Prof. Derek Ingham, Uniwerytet w Sheffield (UK) (wcześniej Uniwersytet w Leeds) UK)