AUDYT ENERGETYCZNY W BUDOWNICTWIE ORAZ SPORZˇDZANIE ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW
CEL STUDIÓW

Studia podyplomowe są przeznaczone dla osób zainteresowanych i zajmujących się problematyką oceny zużycia energii w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz pozostałych obiektach budowlanych wymagających określenia ich charakterystyki energetycznej. Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie uczestników studiów do sporządzania oceny energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego, części budynku stanowiących samodzielną część techniczno-użytkową oraz sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Ponadto umiejętności i wiedza zdobyta w ramach studiów będzie przydatna dla osób podejmujących decyzję o modernizacji budynków, w celu zmniejszenia zużycia energii w tych obiektach.

Program studiów został opracowany z uwzględnieniem wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 21 stycznia 2008 roku w sprawie przeprowadzania szkolenia oraz egzaminu dla osób ubiegających się o uprawnienie do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków, lokali mieszkalnych oraz części budynku stanowiących samodzielną część techniczno-użytkową i pozostającym w związku z art. 5 ust. 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, z późn. zm.).

Ponadto studia podyplomowe dotyczą zagadnień wykonywania audytów energetycznych w budownictwie zgodnie z zakresem wynikającym z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 lutego 2008 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego (Dz. U. z dnia 28 lutego 2008 r.).

Program studiów został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Infrastruktury.

Ukończenie studiów podyplomowych z wynikiem pozytywnym jest równorzędne z odbyciem szkolenia oraz ze złożeniem z wynikiem pozytywnym egzaminu, o którym mowa w ust. 8 pkt. 4. (Prawo Budowlane).

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Studia podyplomowe będą prowadzone jako dwusemestralne studia niestacjonarne. Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się systemem dwudniowych zjazdów - piątek, sobota. W trakcie trwania studiów podyplomowych przewidziano 15 dwudniowych zjazdów, w ramach których zostanie przeprowadzonych 236 godzin zajęć dydaktycznych. Zajęcia dydaktyczne obejmują wykłady i ćwiczenia.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA

Uczestnikami studiów mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych. Preferowani są absolwenci wyższych szkół technicznych, a w szczególności kierunków studiów: energetyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, budownictwo, architektura.

Ponadto w studiach mogą również uczestniczyć osoby, które ukończyły studia inżynierskie na kierunkach: energetyka, inżynieria środowiska, budownictwo, architektura.

Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest:

• zawarcie umowy o odpłatności za studia
  • złożenie dowodu wpłaty za pierwszy semestr studiów
STUDIA Sˇ ODPŁATNE

Odpłatność za uczestnictwo w Studiach wynosi 4 000 zł od osoby. Odpłatność za studia może być wpłacona w dwóch równych ratach.

INFORMACJE DLA SŁUCHACZY

Edycja studiów I i II - zakończone

Edycja studiów III (luty 2009)

Edycja studiów IV (październik 2009)