WSPÓŁCZESNA ENERGETYKA GAZOWA I GAZOWNICTWO
CEL STUDIUM

Studia te są przeznaczone dla absolwentów szkół wyższych zajmujących się problematyką energetycznego wykorzystania paliw gazowych, projektowaniem układów energetycznych i ciepłowniczych wykorzystujących paliwa gazowe, projektowaniem i eksploatacją instalacji oraz sieci gazowych i ich elementów, a także analizami opłacalności w energetyce gazowej i gazownictwie. Ukończenie studium będzie stanowić podstawę do ubiegania się o uzyskanie specjalizacji zawodowej w sektorze gazowniczym, energetycznym i ciepłownictwie.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Studium będzie trwać dwa semestry. Zajęcia będą prowadzone systemem zaocznym: 4 razy w semestrze przez 3 dni (czwartek, piątek i sobota). Wykłady i seminaria będą prowadzone wspólnie dla wszystkich słuchaczy, natomiast zajęcia laboratoryjne i fakultatywne w mniej licznych grupach (w zależności od ilości słuchaczy). Studia kończą się ocenioną pracą końcową.

Udział w Studium jest odpłatny. W okresie trwania zjazdów istnieje możliwość odpłatnego zakwaterowania w Domu Gościnnym Politechniki Śląskiej "Sezam" oraz zakupienia obiadów w stołówce (tylko czwartek i piątek).

Zajęcia na Studium obejmują 210 godzin wykładów i ćwiczeń. Słuchaczy obowiązuje zaliczenie wszystkich zajęć przewidywanych programem Studium, napisanie pracy końcowej i zdanie egzaminu końcowego.

Słuchacz, który uzyska odpowiednie zaliczenia, napisze pracę końcową i zda egzamin, otrzymuje świadectwo ukończenia Studium Podyplomowego.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIUM

Studia podyplomowe są przeznaczone dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera, magistra inżyniera lub magistra.

Kandydaci na Studium winni złożyć w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach następujące dokumenty:

• zgłoszenie kandydata na Studium (pobierz plik DOC). Zgłoszenia można przysyłać do 16 września 2013
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • skierowanie zakładu pracy (w przypadku, gdy kandydat delegowany jest przez zakład pracy)
  • deklarację pokrycia kosztów Studium

Podania przyjmuje i informacji udziela:

Dziekanat Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki

Politechnika Śląska w Gliwicach

ul. Konarskiego 18, 44-101 Gliwice

Kierownik Studium

dr inż. Lech Dobrowolski

tel. 509 565 139

STUDIUM JEST ODPŁATNE

Opłata za studium wynosi 3 400 zł. Może być uiszczona w całości lub w ratach semestralnych.