Archiwum Instytutu Techniki Cieplnej - ISSN 2451-277X

ArchiwumITC_okladka_Vo1_No1_2016_Arial_www_small.jpg  ArchiwumITC okladka Vo2 2016 Arial www small

Vol. 2 (2016): (pobierz plik .pdf)Spis treści (ISBN 978-83-61506-37-9)

Vol. 1 (2016): (pobierz plik .pdf), Spis treści (ISBN 978-83-61506-33-1)

Redakcja Archiwum Instytutu Techniki Cieplnej

www.itc.polsl.pl/ArchiwumITC

Adres poczty elektronicznej redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolegium redakcyjne: Ziemowit Ostrowski (Redaktor naczelny), Andrzej Szlęk, Andrzej J. Nowak, Zbigniew Buliński

Wydawca:
Instytut Techniki Cieplnej, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska
ul. Konarskiego 22, 44-100 Gliwice tel. +48 32 237 1661, fax +48 32 237 2872
www.itc.polsl.pl

Instrukcje dla autorów

W serii wydawniczej Archiwum Instytutu Techniki Cieplnej publikowane są wybrane prace magisterskie oraz inżynierskie realizowane pod opieką pracowników naukowych Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Wszystkie prace naukowe są recenzowane. Przyjmowane są prace w języku polskim lub angielskim. Wybór języka publikacji pozostawiono autorom.

Termin zgłaszania / przesyłania prac. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń prac planowanych do publikacji: autor pracy, tytuł oraz opiekun (promotor) projektu dyplomowego w semestrze poprzedzającym ostatni semestr studiów inzynierskich/magisterskich

Gotowe manuskrypty należy przesłać (pik Word oraz PDF) najpóźniej do końca maja w semestrze letnim lub do końca listopada w semestrze zimowym, w którym planowana jest obrona pracy magisterskiej.

Format manuskryptu. Manuskrypty należy przesłać na powyżej podany adres poczty elektronicznej redakcji w postaci sformatowanej – wzór formatu: plik MS Word (.docx) i pllik PDF (.pdf). Zgłoszenie powinno zawierać plik tekstu w formacie *.docx (*.doc) oraz *.pdf ze wstawionymi rysunkami. Redakcja nie przepisuje tekstów i nie wykonuje rysunków.

Forma publikacji. Seria wydawnicza Archiwum Instytutu Techniki Cieplnej publikowana jest w trybie Open Access, w wersji papierowej (wersja wiodąca) oraz elektronicznej. Nadesłanie manuskryptu jednoznaczne jest z wyrażeniem zgodny na publikację pracy na warunkach poniższej licencji.

CC-BY_icon.png

Licencja. Opublikowano na warunkach licencji/Published under licence  CC-BY by Instytut Techniki Cieplnej.

Zawartość tej publikacji może byc wykorzystana na warunkach licencji Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Licencja pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa: autora(-ów), tytułu rozdziału, nazwy serii, tomu, strony. (Content from this work may be used under the terms of the Creative Commons Attribution 3.0 licence. Any further distribution of this work must maintain attribution to the author(s), chapter title, series title, volume, pages.)

Spisy treści wydanych tomów:

ArchiwumITC okladka Vo2 2016 Arial www small

Archiwum ITC Vol.2 (2016)

Spis treści:

pp 5 - 33: Aleksandra Bernad
Analiza termoekonomiczna wybranych układów gazowo–parowych (Termoeconomic analysis of Combine Cycle Power Plant)

pp 35 - 58: Dominika Gabryś

Analiza termodynamiczna układu turbodoładowania silnika spalinowego (Thermodynamic analysis of the turbocharged engine)

pp 59 - 85: Marcin Król

Wzbogacanie utleniacza w tlen – analiza przypadku silnika ZI (Oxygen enrichment in internal combustion engines – spark ignition engine study)

pp 87 - 109: Ewelina Marzec

Analiza energetyczna i ekologiczna zastosowania wybranych systemów ogrzewania domu jednorodzinnego (Energy and environmental analysis of selected heating systems applied in detached house)