konkurs_cfd_2017.JPGW środę 19 kwietnia 2017 roku odbył się XI Finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji piątki finalistów. Jurorzy podkreślili nie tylko bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, ale także sposób ich prezentacji. Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce: Piotr Duda (Politechnika Warszawska)

2. miejsce: Grzegorz Gruszczyński (Politechnika Warszawska)

3. miejsce: Ewa Karchniwy (Politechnika Śląska)

4. miejsce: Maciej Chalusiak (Akademia Górniczo-Hutnicza)

5. miejsce: Mieszko Tokarski (Politechnika Śląska)

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Instytut Lotnictwa, SymKom, MESco oraz SBB Energy. Więcej zdjęć z finału można zobaczyc tutaj.

Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej XII edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2017 roku.