nagrodaW piątek, 23 czerwca 2017 roku na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ukazała się informacja o rozstrzygnięciu tegorocznej edycji programu Diamentowy Grant. W tym roku, aż dwóch studentów naszego wydziału znalazło się na liście laureatów:

1. Jakub Bodys (kierunek: Energetyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn, temat projektu: Nierównowagowy dwufazowy model transkrytycznego przepływu CO2 do projektowania strumienic w najnowszych systemach chłodniczych).

2. Oliwia Nowakowska-Krol (kierunek: Energetyka, temat projektu: Budowa wielopolowego modelu transportu ciepła w ciele ludzkim).

Warte podkreślenia są bardzo wysokie pozycje (3. i 42.) naszych studentów na liście rankingowej konkursu, w którym wzięło udział 214 wyróżniających się studentów z wszystkich obszarów nauki.

Diamentowy Grant pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra.