Aktualności

PBL2018.jpgW wyniku przeprowadzonego na Politechnice Śląskiej konkursu 9 projektów interdyscyplinarnych zespołów, w skład których wchodzą pracownicy oraz studenci Wydziału IŚiE, zakwalifikowanych zostało do realizacji  w ramach Indywidualnych Programów Studiów ze wsparciem finansowym w semestrze zimowym 2018/2019. 

Wśród nich znalazły się 3 projekty których opiekunami są pracownicy Instytutu Techniki Cieplnej

- Budowa wirtualnego narzędzia do analizy zmian chorobowych zwężonych miażdżycowo tętnic wykorzystując numeryczną mechanikę płynów CFD (opiekun główny dr hab. Wojciech Adamczyk),

- Projekt i wytworzenie mikroukładu w systemie mikroprzepływowej hodowli komórek ludzkich (opiekun dr Z. Ostrowski),

- Zautomatyzowana i bezobsługowa ocena stanu technicznego wielkogabarytowej konstrukcji inżynierskiej pod względem identyfikacji oraz lokalizacji uszkodzeń (opiekun prof. R. Białecki).

 

Kształcenie w ramach PBL (Project Based Learning) jest zorientowane projektowo i polega za zastąpieniu części zajęć zajęciami polegającymi na realizacji w niewielkich grupach (4-6 osób) studenckich konkretnych interdyscyplinarnych projektów związanych z ideą Przemysłu 4.0. Kształcenie w formie PBL pozwala na zaangażowanie studentów w badania naukowe i prace rozwojowe oraz umożliwia wykreowanie ich innowacyjnego myślenia.

Projekty są realizowane w ramach I-go konkursu finansowania Indywidualnych Programów Studiów realizowanych w formie PBL w ramach projektu "Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. (zo)

 

 

KonkursRbialecki2018.jpgUwaga! W związku z otrzymaniem finansowania projektu w ramach konkursu OPUS14 pt.: Modelowanie numeryczne oraz analiza skurczowego ucisku naczyń na osadzanie się blaszki miażdżycowej w tętnicach wieńcowych pod kierownictwem Prof. Ryszarda Białałeckiego ogłoszony zostaje konkurs na stanowisko DOKTORANT STYPENDYSTA detale w załącznikach.

 

 

Do pobrania:

Plik 1   Plik 2  Plik 3

 

konkurs2018-1.jpgZarząd Stowarzyszenia Wychowanków ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową magisterską wykonaną i obronioną w roku 2016/17 na kierunku Energetyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale IŚiE. Do konkursu

możnarównież zgłaszać prace o tematyce energetycznej wykonane na kierunku Inżynieria Środowiska. Prosimy opiekunów prac o zgłaszanie prac dyplomowych, które uzyskały ocenę końcową bardzo dobrą. Termin zgłaszania prac: 15.05.2018. Jednocześnie prosimy opiekunów prac magisterskich o nie zgłaszanie do konkursu tych prac, które wcześniej zostały zgłoszone do innych tego typu konkursów i uzyskały nagrody. Oceny prac dokona Jury podczas specjalnej sesji kół naukowych, która odbędzie się w dniu 29.05.2018 r. (wtorek) w sali 200 (I piętro) budynku „B Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Konarskiego 20 o godz. 12:00. Na sesji Autorzy prac dyplomowych dokonują krótkiej prezentacji swojej pracy, która jest oceniana przez Jury. Dla autorów najlepszych prac przewidywane są nagrody pieniężne/rzeczowe.
Prace wraz z prezentacją prosimy zgłaszać do Sekretarza Zarządu na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

1grillitc2018 (1).JPGWe wtorek 12 czerwca bawiliśmy się wspólnie na kolejnym tradycyjnym już Grillu Instytutu Techniki Cieplnej. Bardzo nam miło, Drodzy Studenci, że mogliśmy znowu się spotkać razem, porozmawiać w luźnej atmosferze i wgryźć się w zagadnienia termodynamiki z przymrużeniem oka.  Było smacznie i śmiesznie i mamy nadzieję, że takie miłe wspomnienia dodadzą Wam otuchy w sesji a zdobyte nagrody będą niezawodną pomocą w toku studiów.

 

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Techniki Cieplnej oraz Pracownikom Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych za ofiarowane książki – nagrody w konkursach oraz liczne przybycie i wspólne grillowanie.

 

Sponsorem tegorocznej imprezy była firma ATM (www.atm-gliwice.pl) której bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na współpracę za rok!

 

Już teraz zapraszamy wszystkich Studentów i Pracowników do udziału w Grillu ITC 2019!

 

1grillitc2018 (2).JPG

1grillitc2018 (14).jpg1grillitc2018 (13).jpg1grillitc2018 (11).jpg1grillitc2018 (9).JPG1grillitc2018 (8).JPG1grillitc2018 (7).JPG1grillitc2018 (6).JPG1grillitc2018 (5).JPG1grillitc2018 (4).JPG