logo_fnp.jpgWe wtorek 10 maja 2017 po raz dwudziesty piąty zostały przyznane stypendia Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Spośród 1152 wnioskodawców wyłoniono 100 stypendystów. Jedną z wyróżnionych osób jest doktorant Michał Palacz, który realizuje doktorat w Instytucie Techniki Cieplnej pod opieką dr hab. inż. Jacka Smołki, prof. nzw. w Pol. Śl. Warto też dodać, że większość osiągnięć mgra Michała Palacza zostało uzyskanych w ramach dwóch międzynarodowych projektów, które prowadzi(ł) prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak.

Uroczyste wręczenie dyplomów dla stypendystów odbędzie się 27 maja w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Więcej na temat konkursu oraz pełną listę laureatów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej http://www.fnp.org.pl/stypendia-start-2017-przyznane/


staz_exergon_2017.pngEXERGON Sp. z o. o. ogłasza rozpoczęcie konkursu stażowego dla studentek i studentów, którzy ukończyli minimum III rok studiów na kierunkach powiązanych z szeroko pojętą energetyką, realizowanych na Wydziale IŚiE lub Elektrycznym.

konkurs_cfd_2017.JPGW środę 19 kwietnia 2017 roku odbył się XI Finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji piątki finalistów. Jurorzy podkreślili nie tylko bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, ale także sposób ich prezentacji. Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce: Piotr Duda (Politechnika Warszawska)

2. miejsce: Grzegorz Gruszczyński (Politechnika Warszawska)

3. miejsce: Ewa Karchniwy (Politechnika Śląska)

4. miejsce: Maciej Chalusiak (Akademia Górniczo-Hutnicza)

5. miejsce: Mieszko Tokarski (Politechnika Śląska)

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Instytut Lotnictwa, SymKom, MESco oraz SBB Energy. Więcej zdjęć z finału można zobaczyc tutaj.

Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej XII edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2017 roku.

Spotkanie informacyjne dotyczące mozliwości studiowania i odbywania praktyk zawodowych za granicą odbedzie się w dniu 27 marca 2017, o godzinie 13:15, w sali 109 C (budynek C Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki). Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów!erasmus2017.jpg