konkurs2018-1.jpgZarząd Stowarzyszenia Wychowanków ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową magisterską wykonaną i obronioną w roku 2016/17 na kierunku Energetyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale IŚiE. Do konkursu

możnarównież zgłaszać prace o tematyce energetycznej wykonane na kierunku Inżynieria Środowiska. Prosimy opiekunów prac o zgłaszanie prac dyplomowych, które uzyskały ocenę końcową bardzo dobrą. Termin zgłaszania prac: 15.05.2018. Jednocześnie prosimy opiekunów prac magisterskich o nie zgłaszanie do konkursu tych prac, które wcześniej zostały zgłoszone do innych tego typu konkursów i uzyskały nagrody. Oceny prac dokona Jury podczas specjalnej sesji kół naukowych, która odbędzie się w dniu 29.05.2018 r. (wtorek) w sali 200 (I piętro) budynku „B Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Konarskiego 20 o godz. 12:00. Na sesji Autorzy prac dyplomowych dokonują krótkiej prezentacji swojej pracy, która jest oceniana przez Jury. Dla autorów najlepszych prac przewidywane są nagrody pieniężne/rzeczowe.
Prace wraz z prezentacją prosimy zgłaszać do Sekretarza Zarządu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

konkurs2018W środę 4 kwietnia 2018 roku odbył się XII Finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji piątki finalistów. Jurorzy podkreślili nie tylko bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, ale także sposób ich prezentacji. Laureatami konkursu zostali:

 

 

 

1 miejsce (dwa): Tomasz Prokop (Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz Paweł Płuszka (Politechnika Wrocławska)

2 miejsce: Konrad Malik (Politechnika Warszawska)

3 miejsce (dwa): Marcin Nowak (Politechnika Śląska) oraz Jakub Wysokiński (Politechnika Częstochowska)

 

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Instytut Lotnictwa, SymKom, MESco oraz SBB Energy. Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej XII edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2018 roku. Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć pod tym linkiem.

 

energas2018.jpg

Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej  w Gliwicach oraz Gascontrol Polska zapraszają do uczestnictwa w III Konferencji Techniczno-Naukowej ENERGAS 2018: Gazociągi wysokiego ciśnienia – nowe technologie, prace specjalistyczne, usługi i urządzenia infrastruktury sieci gazowej, która odbędzie się w dniach 31.01– 02.02.2018r. w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle, pod patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Prezesa Zarządu Izby Gospodarczej Gazownictwa. Głównym partnerem wydarzenia został Gaz-System S.A, natomiast patronat medialny objęty został przez portal CIRE.pl.

doktorat1W dniach 29 i 30 stycznia odbyły się egzaminy kwalifikujące na studia doktoranckie prowadzone w ITC. Zgodnie z regulaminem aby egzamin został zaliczony konieczne było uzyskanie oceny pozytywnej z odpowiedzi na wszystkie pytania cząstkowe. W roku akademickim 2018-2019 Instytut będzie najprawdopodobniej dysponował trzema miejscami dla doktorantów. Wyniki oraz dodatkowe informacje zamieszczone zostały w linku poniżej.

 

WYNIKI

 

Ze względu na fakt, iż ostatecznie ilość miejsc na studiach doktoranckich z prawem do pobierania stypendium zostanie ogłoszona przez Dziekana na podstawie naboru na studia I i II stopnia, zgodnie z regulaminem o kolejności przyjęć będzie decydował priorytet tematyki doktoratu oraz wynik egzaminu.