znak-zapytania.png

Matura napisana

Dowiedz się, co możesz/będziesz studiować na kierunkach Energetyka i Modelowanie Komputerowe 💻.

Kliknij w link:
https://meet.lync.com/polslpl-polsl/jacek.smolka/TZHRSSHW 
i zapytaj wykładowców Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki o szczegóły.

Czekamy na Ciebie od pn do pt od 23.06 do 10.07 w godzinach 15-17.

Jeśli nie pasuje Ci ten termin, napisz do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), umówimy się na indywidualnie spotkanie.

http://ise.polsl.pl/energetyka.html
http://ise.polsl.pl/modelowanie-komputerowe.html

 

nagrodaW środę 15 kwietnia 2020 roku odbył się XIII Finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Katedrę Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji trójki finalistów. Jurorzy podkreślili nie tylko bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, ale także sposób ich prezentacji.
Laureatami konkursu zostali:
1. miejsce: Piotr Raczkowski (Akademia Górniczo-Hutnicza)
2. miejsce: Piotr Wiśniewski (Politechnika Śląska)
3. miejsce: Marcin Wójcik (Akademia Górniczo-Hutnicza)
Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Symkom, MESco oraz SBB Energy. Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej XIV edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2020 roku.

 

Zgodnie z zarządzeniem Rektora Politechniki Śląskiej (nr 46/2020), część zajęć od 16 marca będzie prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 
W linku poniżej lista Prowadzących z Katedry Techniki Cieplnej oraz zajęcia, które będą prowadzone tymi metodami.
 
 
Prowadzący prześlą szczegóły dotyczące zajęc na e-mail każdej z grup.
doktorat2

 

rollup_100x200cm_Gascontrol_Energas 2020_1_Magda.jpgPolitechnika Śląska w Gliwicach oraz Gascontrol Polska Sp. z o.o. zapraszają do uczestnictwa w V Konferencji Techniczno-Naukowej ENERGAS 2020:

”Gazociągi wysokiego ciśnienia – nowe technologie, prace specjalistyczne, usługi i urządzenia infrastruktury sieci gazowej”

która odbędzie się w dniach 29 - 31 stycznia 2020 r.

w Kocierz Hotel & SPA ul. Beskidzka 206 Targanice, 34-120 Andrychów,

pod patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Izby Gospodarczej Gazownictwa.

PARTNERZY ENERGAS 2020
PGNiG (Partner Główny i Patronat), IGG (Patronat), SOLAR TURBINES (Partner Główny). ANTICOR, ARMA-POL, AUMA, BROEN POLAND, CANUSA, CHART FEROX, ENERGODIAGNOSTYKA, G.B.C. INDUSTRIAL TOOLS, FASTRA, LINCOLN ELECTRIC, RADIATYM, SPETECH