konkurs2018-1.jpgZarząd Stowarzyszenia Wychowanków ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową magisterską wykonaną i obronioną w roku 2016/17 na kierunku Energetyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale IŚiE. Do konkursu

możnarównież zgłaszać prace o tematyce energetycznej wykonane na kierunku Inżynieria Środowiska. Prosimy opiekunów prac o zgłaszanie prac dyplomowych, które uzyskały ocenę końcową bardzo dobrą. Termin zgłaszania prac: 15.05.2018. Jednocześnie prosimy opiekunów prac magisterskich o nie zgłaszanie do konkursu tych prac, które wcześniej zostały zgłoszone do innych tego typu konkursów i uzyskały nagrody. Oceny prac dokona Jury podczas specjalnej sesji kół naukowych, która odbędzie się w dniu 29.05.2018 r. (wtorek) w sali 200 (I piętro) budynku „B Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Konarskiego 20 o godz. 12:00. Na sesji Autorzy prac dyplomowych dokonują krótkiej prezentacji swojej pracy, która jest oceniana przez Jury. Dla autorów najlepszych prac przewidywane są nagrody pieniężne/rzeczowe.
Prace wraz z prezentacją prosimy zgłaszać do Sekretarza Zarządu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1grillitc2018 (1).JPGWe wtorek 12 czerwca bawiliśmy się wspólnie na kolejnym tradycyjnym już Grillu Instytutu Techniki Cieplnej. Bardzo nam miło, Drodzy Studenci, że mogliśmy znowu się spotkać razem, porozmawiać w luźnej atmosferze i wgryźć się w zagadnienia termodynamiki z przymrużeniem oka.  Było smacznie i śmiesznie i mamy nadzieję, że takie miłe wspomnienia dodadzą Wam otuchy w sesji a zdobyte nagrody będą niezawodną pomocą w toku studiów.

 

Dziękujemy Pracownikom Instytutu Techniki Cieplnej oraz Pracownikom Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych za ofiarowane książki – nagrody w konkursach oraz liczne przybycie i wspólne grillowanie.

 

Sponsorem tegorocznej imprezy była firma ATM (www.atm-gliwice.pl) której bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na współpracę za rok!

 

Już teraz zapraszamy wszystkich Studentów i Pracowników do udziału w Grillu ITC 2019!

 

1grillitc2018 (2).JPG

1grillitc2018 (14).jpg1grillitc2018 (13).jpg1grillitc2018 (11).jpg1grillitc2018 (9).JPG1grillitc2018 (8).JPG1grillitc2018 (7).JPG1grillitc2018 (6).JPG1grillitc2018 (5).JPG1grillitc2018 (4).JPG

 

 

konkurs2018W środę 4 kwietnia 2018 roku odbył się XII Finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą Zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych organizowany przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Jury składające się z przedstawicieli przemysłu oraz profesorów uczelni technicznych wysłuchało prezentacji piątki finalistów. Jurorzy podkreślili nie tylko bardzo wysoki poziom merytoryczny wszystkich finałowych prac, ale także sposób ich prezentacji. Laureatami konkursu zostali:

 

 

 

1 miejsce (dwa): Tomasz Prokop (Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz Paweł Płuszka (Politechnika Wrocławska)

2 miejsce: Konrad Malik (Politechnika Warszawska)

3 miejsce (dwa): Marcin Nowak (Politechnika Śląska) oraz Jakub Wysokiński (Politechnika Częstochowska)

 

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów konkursu: Instytut Lotnictwa, SymKom, MESco oraz SBB Energy. Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej XII edycji konkursu, na którą można zgłaszać prace magisterskie obronione w 2018 roku. Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć pod tym linkiem.

 

energas2018.jpg

Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej  w Gliwicach oraz Gascontrol Polska zapraszają do uczestnictwa w III Konferencji Techniczno-Naukowej ENERGAS 2018: Gazociągi wysokiego ciśnienia – nowe technologie, prace specjalistyczne, usługi i urządzenia infrastruktury sieci gazowej, która odbędzie się w dniach 31.01– 02.02.2018r. w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle, pod patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Prezesa Zarządu Izby Gospodarczej Gazownictwa. Głównym partnerem wydarzenia został Gaz-System S.A, natomiast patronat medialny objęty został przez portal CIRE.pl.