W dniu 26. stycznia 2017 w Instytucie Techniki Cieplnej odbyło się spotkanie użytkowników oprogramowania Ansys. Uczestnikami spotkania byli pracownicy i doktoranci dwóch Wydziałów Politechniki Śląskiej: Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W sumie wygłoszono 12 prezentacji, po których odbyła się dyskusja o wzajemnej współpracy. Prezentacje są dostępne na stronie Forum CFD: www.itc.polsl.pl/cfdseminarium_Ansys12017.jpg

konkurs.jpgInstytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej wraz z partnerami przemysłowymi ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych. Celem konkursu jest promocja osiągnięć studentów w zakresie zastosowań technik obliczeniowych w szeroko rozumianej technice cieplnej. Dzięki obecności w jury konkursu przedstawicieli przemysłu i firm softwarowych, informacje o najlepszych pracach i ich autorach będą docierać do potencjalnych pracodawców. Na tegoroczną edycję konkursu można przesyłać prace magisterskie i wyróżniające się prace inżynierskie obronione między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2016. Prace mogą być napisane po polsku lub angielsku. Termin zgłaszania prac: 10.01.2017. Szczegółowe zasady konkursu oraz plakat w wersji elektronicznej umieszczone są na stronie domowej www.itc.polsl.pl/konkurs.

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska w Energetyce i Motoryzacji zaprasza wszystkich obecnych członków oraz studentów na zebranie, które odbędzie się 11 października 2016 w sali 109C. Na zebraniu poruszone zostaną m.in. tematy przyszłych prac Koła i wyjazdu na Obóz Naukowy w 2017 roku. Szeregi Koła IŚEM otwarte są dla Wszystkich zainteresowanych!spotkanie_ver_2.jpg

CBDI2016_1.JPGDziewiąta edycja Konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?” odbyła się 23. września 2016 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W Konkursie, który patronatem objął JM Rektor Politechniki Śląskiej Prof. Arkadiusz Mężyk, wzięło udział 20 drużyn reprezentujących szkoły Województwa Śląskiego.

Drużyny rywalizowały o atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ponad 11 000 zł oraz dla drużyn z miejsc I-III także o 30 punktów preferencyjnych do postępowania rekrutacyjnego na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało Jury Konkursu, w którym zasiedli:


•       Dr inż. Wioletta Przystaś – Przewodnicząca
•       Prof. dr hab. inż. Andrzej Szlęk – Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki
•       Dr inż. Sławomir Dykas

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna FULDA reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 z Gliwic. Drugie miejsce wywalczyła drużyna OSZUŚCI z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzynia-Koźla. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna BULWIASTE SINUSY z VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie z Katowic.

Konkurs został przygotowany przez Arkadiusza Ryfę i powołany Komitet Organizacyjny: Wiolettę Przystaś, Edytę Melaniuk-Wolny, Grzegorza Gałko, Piotra Kopera oraz Wojciecha Korala.

 

Zdjęcia oraz relację z konkursu można znaleźć TUTAJ.